Główne Menu
Menu Użytkownika
Dziś
Kiedyś
Galerie
Publicystyka
Współpraca
Statystyki
Księga Gości
Święta Bożego Narodzenia
Autor: Rafal || Data: 20.12.2014r. || Godzina: 14:40
Serdeczne życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, wszelkiej pomyślności, rodzinnej atmosfery oraz ciepła. Niech świąteczna radość i pokój, poczucie prywatnego i zawodowego spełnienia towarzyszą Państwu przez cały Nowy Rok.

Redakcja

Pragnę dodać że Towarzystwo Ziemi Morąskiej z Niemiec przesłało życzenia bożonarodzeniowe dla wszystkich jarnołtowian. Poniżej tłumaczenie tekstu oraz oryginał w wersji niemieckiej.

Drodzy Przyjaciele

Wesołych i pełnych ducha Swiąt Bożego Narodzenia
oraz na nadchodzący Nowy Rok życzymy Państwu i Waszym rodzinom
zdrowia, zadowolenia i dużo sił,
Połączeni w podzięce za Wasze zaufanie

Zarząd
Towarzystwa Powiatu Morąskiego z Niemiec

Hartmut Krause Ingrid Tkacz Frank Panke

Gisela Harder
Na czołówce kartki znajduje się Anioł Chrzcielny z kościoła w Myślicach z 1728 roku.
Komentarzy [0]
Gdy Gross Arnsdorf stało się Jarnołtowem (PDF)
Autor: Rafal || Data: 21.10.2014r. || Godzina: 17:02
W artykule „Dawne Jarnołtowo i odwiedziny po latach” wymieniono rodziny mieszkające w Jarnołtowie w okresie, w którym Gross Arnsdorf miało stać się Jarnołtowem. Tym razem zrodził się pomysł aby pokazać rodziny mieszkające w tej samej wsi, ale na początku jej funkcjonowania pod nazwą Jarnołtowo. Historia ta miała miejsce ponad 60 lat temu, dlatego też z rozpoczynających wówczas tu gospodarowanie dorosłych mieszkańców do dziś dożyło niewielu; ich ówczesne posesje objęli spadkobiercy lub zakupiły zupełnie nowe osoby.

Komentarzy [0]
Spacer z Immanuelem Kantem
Autor: Leszek || Data: 03.10.2012r. || Godzina: 18:32
Projekt Centrum Rekreacyjnego SPACER Z IMMANUELEM KANTEM w Jarnołtowie został przyjęty i zatwierdzony przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie.
Jego realizację planuje się na rok 2013.
Projekt ten najpierw był składany do Biura Lokalnej Grupy Działania "Stowarzyszenia Łączy Nas kanał Elbląski" w Elblągu. Tam oceniany był pod względem zgodności ze strategią LGD. Po spełnieniu tych warunków przesłany został do Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, gdzie poddany był szczegółowej ocenie merytorycznej, zgodności z wymogami rozporządzeń, prawa zamówień publicznych, prawa budowlanego i innych. Urząd ten dba o prawidłowości wydawania publicznych pieniędzy unijnych. Ważne jest, że finansowanie pochodzi własnie z budżetu Lokalnej Grupy Działania. Najwięcej pracy w powstanie projektu włożył Wojciech Giziński z Urzedu Gminy Małdyty.
Oprócz boiska do piłki nożnej i siatkówki zaplanowane są ławki, plac zabaw oraz wiata grillowa. Staw wiejski będzie oczyszczony i pogłębiony.
Powstanie Mini Muzeum Kanta w Jarnołtowie miało duży wpływ na przeforsowanie projektu. Dobrze byłoby tez nazwać krótką alejkę w części parku aleją I.Kanta, a na jej końcu zostanie postawiona rzeźba filozofa. Posadzenie Jabłoni Kanta przez Towarzystwo Mohrungen Kreisgemeinschaft jest przesunięte na rok 2013, gdy realizacja projektu będzie zbliżała się ku końcowi. Jeden z wielu punktów uzasadniających wniosek o przyznanie dla naszej miejscowości funduszy na wykonanie projektu:

W Jarnołtowie istnieją rezerwy obszarowe do zakładania działalności gospodarczej. Oczywiście, że potężnym impulsem do tego, aby młodzi ludzie tu pozostali lub tu się sprowadzili byłaby realizacja projektu odnowy centrum wsi.
O aktywności mieszkańców słyszy się w całym województwie. Szereg pomysłów i widoczne przedsięwzięcia stają się inspiracją do powstawania podobnego ruchu w innych miejscowościach. Tu można by powiedzieć, że tego rodzaju konkurencyjność wpływa na aktywowanie i uatrakcyjnianie całej okolicy. Zostaliśmy zauważeni i za granicą. Towarzystwo Ziemi Morąskiej z Niemiec chce się do wielu projektów przyłączyć. Również wzrasta zainteresowanie ze strony z Obwodu Kaliningradzkiego w związku z pobytem Immanuela Kanta w Jarnołtowie.


Plan zagospodarowania terenu centrum Jarnołtowa pod obrazkiem poniżej.


Leszek Meller
Komentarzy [0]
Tablice o historii Jarnołtowa
Autor: Leszek || Data: 30.07.2012r. || Godzina: 12:37
Tablice podarowane przez Kreisgemeinschaft Mohrungen (Towarzystwo Powiatu Morąskiego) z Niemiec zostały umieszczone w roku 2012 w dzwonnicy w Jarnołtowie. Treść ich w języku polskim i niemieckim informuje o najważniejszych wydarzeniach od chwili założenia miejscowości i jest dla mieszkańców jak i odwiedzających turystów cenną informacją.


(Info: Leszek Meller)
Komentarzy [0]
OSP Jarnołtowo otrzymała sztandar 23.VI.2012
Autor: Leszek || Data: 30.07.2012r. || Godzina: 12:00
Sztandar stanowi symbol charakteryzujący godność jednoczącą ludzi we wspólnym działaniu dla ogólnego dobra. Chlubne tradycje strażackie wiążą się z odwagą i gotowością do niesienia bezinteresownej pomocy w obliczu zdrowia, życia i mienia. Wypełnianie strażackich powinności wymaga stałej gotowości do największych poświęceń. Właśnie takie przykłady strażackich postaw są źródłem społecznego uznania i szacunku. Dowodem godności i honoru jakimi szczyci się Ochotnicza Straż Pożarna jest posiadanie sztandaru. Natomiast fakt jego ufundowania przez Wójta Antoniego Smolaka dla OSP w Jarnołtowie jest wyrazem najwyższego społecznego uznania wśród mieszkańców miejscowości jak i całej Gminy Małdyty.

Uroczyste wręczenie Sztandaru dla OSP w Jarnołtowie odbyło się dnia 23-go czerwca 2012 roku po mszy o godz. 15:00 w Kościele Parafialnym. Uroczystość odbyła sie przed remizą strażacką w obecności władz gminnych z Małdyt, powiatowych z Ostródy i wojewódzkich z Olsztyna.
Sztandar jest przechowywany w świetlicy wiejskiej w Jarnołtowie.
Zapraszamy do obejrzenia galerii z uroczystości wręczenia sztandaru, link pod obrazkiem poniżej.


Komentarzy [0]
Wiosna w Jarnołtowie
Autor: Rafal || Data: 18.04.2012r. || Godzina: 16:52
Witam. Chciałem zaprosić wszystkich do obejrzenia wiosennej galerii zdjęć z Jarnołtowa zrobionych przez Pana Leszka Mellera. Niebawem kolejne zdjęcia. Pozdrawiam serdecznie.


Komentarzy [0]
CMS: Tomasz Kłapsia
ADMIN & DESIGN: Rafał Kucharek
ALL RIGHTS RESERVED 2011